Codzienny posiłek ze świątecznym akcentem

Codzienny posiłek ze świątecznym akcentem

Chcesz codziennie szybko przyrządzać smaczny, a zarazem odświętny posiłek? Jeśli tak, ryby i owoce morza to doskonały wybór.

  •  Ostre smaki

  •  Szybkie dania - w woku lub z makaronem

Gdy w środku tygodnia postanowisz, że akurat tego dnia przygotujesz urozmaicony i zdrowy obiad dla rodziny, wtedy najprościej zrobić go z ryb i owoców morza. Nie potrzebujesz wiele czasu, aby je przyrządzić i świetnie skomponują się one z nowymi smakami. Spróbuj łososia z woka, którego zrobisz tak szybko, że spokojnie będziesz mogła zawołać rodzinę już w chwili, gdy zaczniesz go smażyć. Zaryzykuj przyrządzenie tortilli z łososiem i krewetki z makaronem w sosie chili, a rozkoszując się nimi „przeniesiesz się” do Meksyku lub Azji.

Ryba z piekarnika

Ryba i naczynie żaroodporne to Twoi najlepsi przyjaciele, jeżeli chcesz przygotować szybki i sycący posiłek, na który zasługujesz po męczącym dniu. Proponujemy:

  •  Łatwy do zrobienia posiłek

  •  Czas na inne czynności, gdy obiad jest w piekarniku

  •  Soczysty i pyszny obiad

Często myślisz, że najlepiej byłoby się rozdwoić, aby w tym samym czasie, gdy robisz obiad, pomóc dziecku w lekcjach lub nakryć do stołu? Jeśli tak, to proste danie - ryba z piekarnika -jest właśnie dla Ciebie! Spróbuj łososia zapiekanego z warzywami, niezależnie od tego, czy masz wszystkie składniki wymienione w przepisie, czy chcesz użyć tych, które akurat znajdują się w lodówce i stworzyć własne danie. Przyrządź pieczonego dorsza z pesto lub pieczonego dorsza w sosie pomidorowym, a szybko przekonasz się, że łagodny smak dorsza z północy świetnie komponuje się ze smakowitymi składnikami z odległych zakątków świata.