Ryby i  owoce morza mają korzystny wpływ na zdrowie i organizm.

Ryby i owoce morza mają korzystny wpływ na zdrowie i organizm.

Norweskie Ministerstwo Zdrowia zaleca spożywanie ryb i owoców morza  dwa do trzech razy w tygodniu.

Ryby są szczególnie bogate w kwasy tłuszczowe z grupy Omega-3 pochodzenia morskiego i w witaminę D,  co jak potwierdzają badania, szczególnie korzystnie wpływa  na nasze zdrowie.  Organizm w sposób naturalny potrzebuje tych składników, ale sam nie jest zdolny do ich wytwarzania.

Serce. Obecne w rybach kwasy tłuszczowe z grupy Omega-3 pochodzenia morskiego ułatwiają krążenie krwi w żyłach i aortach. W znacznym stopniu jedzenie ryb zapobiega zawałom serca. Warto dowiedzieć się więcej na temat wpływu spożycia ryb na pracę mięśnia sercowego. Przeczytaj więcej o wpływie na serce.

Mózg. Kwasy tłuszczowe z grupy Omega-3 pochodzenia morskiego zawarte w rybach, korzystnie wpływają na połączenia komórek mózgowych. Warto dowiedzieć się więcej jaki jest wpływ składników obecnych w rybach na funkcjonowanie mózgu. Przeczytaj więcej o wpływie na mózg.

Układ kostny. Witamina D, którą zawierają w sobie ryby, korzystnie wpływa na jego wzmocnienie i prawidłowe funkcjonowanie. Warto dowiedzieć się więcej jaki jest wpływ spożycia ryb na układ kostny. Przeczytaj więcej o wpływie na układ kostny.

Kobietom w ciąży zaleca się spożywanie przynajmniej dwa razy w tygodniu, tłustych ryb takich jak łosoś, pstrąg, makrela czy śledź. Przeczytaj więcej o wpływie na ciążę.

Ryby i owoce morza są lepsze od suplementów, ponieważ zawarte w nich substancje odżywcze są naturalne, a do tego w połączeniu z innymi składnikami odżywczymi, działają skuteczniej. Warto dowiedzieć się więcej na temat ryb i owoców morza i ich wykorzystania w przemyśle farmaceutycznym.

Ponadto, systematyczne spożycie ryb i owoców morza wzmacnia nasz  system immunologiczny, poprawia metabolizm oraz zmniejsza ryzyko występowania raka i cukrzycy. Przeczytaj więcej o wpływie na zdrowie.

Warto pamiętać, że zrównoważona dieta pozytywnie działa na wygląd  naszej skóry i włosów. Wyniki badań dowodzą, że ryby i owoce morza szczególnie korzystnie wpływają na skórę, ponieważ dzięki zawartym w nich składnikach, ściany komórkowe lepiej zachowują wilgoć. Warto dowiedzieć się więcej na temat ryb i owoców morza i ich wpływie na kondycję skóry. Przeczytaj więcej o wpływie na skórę.