Przejdź do treści głównej
Owoce morza z Norwegii

Łosoś z Norwegii

Zimne i czyste wody Norwegii zapewniają idealne warunki do powolnego rozwoju norweskiego łososia, który nabiera jędrności i doskonałego smaku. W połączeniu z ogromnym doświadczeniem Norwegów w dziedzinie akwakultury otrzymujemy idealne warunki do odpowiedzialnej produkcji bezpiecznego, zdrowego i pysznego łososia.

Informacje żywieniowe

Spożywanie norweskiego łososia dobrze wpływa na serce, układ kostny i pracę mózgu. Ryba ta zawiera szczególnie dużo białka, kwasów omega-3, witamin A, D i B12 oraz przeciwutleniaczy.

Zasięg połowu

Na wybrzeżach Norwegii występuje niezwykle korzystne zjawisko przyrodnicze. W miejscu, gdzie zimne wody arktyczne zbiegają się z ciepłym Golfsztromem, prąd i temperatura wody tworzą idealne warunki do całorocznej hodowli łososia atlantyckiego.

Sezon

Sezon na norweskiego łososia trwa cały rok.

Norweski łosoś jest równie przyjemny dla oka, jak i dla podniebienia. To jedna z najsmaczniejszych morskich ryb i jeden z najprostszych sposobów na wzbogacenie diety w zdrowe kwasy tłuszczowe omega-3. Łosoś z Norwegii nadaje się do podawania na surowo w postaci sushi, sashimi, tataki, poke bowl lub w sałatkach, a także do przyrządzania wspaniałych potraw na ciepło. Norweskiego łososia można gotować na parze lub w wodzie, zapiekać, piec, grillować i smażyć, w zależności od przyrządzanego dania, gustu i okazji. Wypróbuj nasze przepisy i daj się zainspirować różnymi sposobami na apetyczne dania z łososia.
 
Rzadko który artykuł spożywczy jest równie bogaty w wartość odżywczą jak norweski łosoś. Regularne spożywanie norweskiego łososia dobrze wpływa na serce, układ kostny i pracę mózgu.
Norweski łosoś jest świadectwem wieloletniej historii odpowiedzialnej eksploatacji zasobów naturalnych wzdłuż wybrzeży Norwegii. Historia hodowli ryb w Norwegii sięga lat 70. ubiegłego stulecia. To wtedy zaczęliśmy hodować łososia atlantyckiego w klatkach unoszących się w wodach oceanicznych. Po dziś dzień Norwegia wykorzystuje specjalistyczną wiedzę z zakresu etologii, biologii morza oraz technologii, aby dbać o bezpieczeństwo żywności oraz przyszłość branży akwakultury.
 
Stosujemy rygorystyczne środki, które umożliwiają rozwój branży w miarę pojawiania się nowych regulacji i osiągnięć nauki przy jednoczesnym poszanowaniu ekosystemów otaczających nasze hodowle. Akwakultura w dużym stopniu przyczynia się do zaspokajania światowego zapotrzebowania na zrównoważoną żywność.