Przejdź do treści głównej
Owoce morza z Norwegii

Pstrąg tęczowy

Norweski pstrąg tęczowy ma czysty i świeży smak. Jędrna, aksamitna tekstura i przepiękny marmurkowy deseń sprawiają, że idealnie nadaje się do potraw surowych, marynowanych i lekko podgotowanych. Choć jest nieco bardziej wrażliwy na ciepło niż łosoś norweski, jeśli go odpowiednio przygotujesz, czeka Cię przepyszny posiłek.

Informacje żywieniowe

Spożywanie norweskiego pstrąga tęczowego dobrze wpływa na serce, układ kostny i pracę mózgu. Ryba ta zawiera szczególnie dużo białka, kwasów omega-3, witamin A, D i B12 oraz przeciwutleniaczy.

Zasięg połowu

W Norwegii występuje niezwykle korzystne zjawisko przyrodnicze. W miejscu, gdzie zimne wody arktyczne zbiegają się z ciepłym Golfsztromem, prąd i temperatura wody tworzą idealne warunki do całorocznej hodowli pstrągów tęczowych.

Sezon

Sezon na norweskiego pstrąga tęczowego trwa cały rok.

Pstrąg to wspólna nazwa różnych gatunków ryb łososiowatych. Norweski pstrąg tęczowy doskonale nadaje się do akwakultury słonowodnej, a swoją popularność zawdzięcza wyjątkowemu smakowi i teksturze.
 
Norweski pstrąg tęczowy jest źródłem zdrowego białka. Wyróżnia się głęboką, czerwonopomarańczową barwą i pięknym marmurkowym deseniem, który nadaje mu ekskluzywny wygląd. Do tego nie tylko dobrze smakuje, lecz także służy Twojemu zdrowiu. Spożywanie norweskiego pstrąga tęczowego dobrze wpływa na serce, układ kostny i pracę mózgu.
 
Norweski pstrąg tęczowy jest mniejszy niż łosoś atlantycki, a jego mięso jest jędrniejsze. Co więcej, u pstrąga tęczowego tkanka tłuszczowa gromadzi się głównie w okolicy brzusznej. Brzuch ryby jest więc tłustszy, a pozostałe mięso chudsze. Łeb pstrąga można łatwo odróżnić od łba łososia, ponieważ jest okrąglejszy.
Zimne i czyste wody Norwegii zapewniają idealne warunki do powolnego rozwoju pstrąga tęczowego, który nabiera jędrności i doskonałego smaku. Pstrąg tęczowy zawdzięcza swój smak i teksturę zimnym, czystym wodom Norwegii. Norweski pstrąg tęczowy jest świadectwem wieloletniej historii rybołówstwa i eksploatacji zasobów naturalnych wzdłuż wybrzeży Norwegii.
 
Norweska hodowla pstrąga opiera się na poszanowaniu przyrody i historii, a także na specjalistycznej wiedzy i innowacjach. Historia hodowli ryb w Norwegii sięga lat 70. ubiegłego stulecia. Po dziś dzień Norwegia wykorzystuje specjalistyczną wiedzę z zakresu etologii, biologii morza oraz technologii, aby dbać o bezpieczeństwo żywności oraz przyszłość branży akwakultury. Stosujemy rygorystyczne środki, które umożliwiają rozwój branży przy jednoczesnym poszanowaniu ekosystemów otaczających nasze hodowle. Przemysł, świat nauki i ustawodawcy wspólnymi siłami poszukują coraz lepszych rozwiązań, w dużym stopniu przyczyniając się do zaspokajania światowego zapotrzebowania na zrównoważoną żywność.